Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 35
Najnowszy użytkownik: 44 DHSG
Polecamy


Betlejemskie Światełko Pokoju
„Pokój jest w nas”

„Zacznijcie dzieło pokoju w sobie, byście sami napełnieni pokojem mogli nieść pokój innym”. Święty Jan Paweł II.

W grudniu po raz dwudziesty czwarty do Polski dotarł płomień zapalony w Betlejem, w Grocie Narodzenia Pańskiego - symbol nadziei na pokój między narodami.
Harcerze z 44 DHSG im. Orła Białego w piątek 19.12.2014r. organizują w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można będzie nabyć własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, stroiki oraz przepyszne wypieki.
Już po raz jedenasty harcerze przekażą na ręce Pani Dyrektor światełko pokoju, które z naszej szkoły trafi do mieszkańców okolicznych miejscowości.
Niezapomniane warsztaty-Brześć 2014
„Muzyka jest niewidzialnym tańcem, a taniec niesłyszalną muzyką”
Takie motto przyświecało członkom grupy teatralno-tanecznej „Białe Anioły”, działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Koroszczynie, na międzynarodowych warsztatach w Brześciu na Białorusi. Zespół „Białe Anioły” od czterech lat współpracuje z białoruską formacją taneczną „Rise Dance”, która ma na swoim koncie wiele sukcesów na scenie krajowej jak i zagranicznej. Młodzi adepci tańca z gminy Terespol już po raz drugi mogli gościć w domach swoich rówieśników zza Buga. Podczas trzydniowego pobytu w Brześciu młodzież uczestniczyła w warsztatach tanecznych, poznawała kulturę i obyczaje naszych sąsiadów oraz przekonała się jak ważna jest nauka języków obcych. Uczniowie szlifowali swoją technikę wykonawczą oraz zdobywali nowe umiejętności taneczne pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z Mińska i Brześcia. Warsztaty skierowane były do uczniów w wieku gimnazjalnym na różnym poziomie zaawansowania. Podczas dziewięciu godzin zajęć uczestnicy mieli okazję poznać techniki tańca mobilizujące do pracy nad doskonaleniem własnego poziomu technicznego i artystycznego oraz przyswoić elementy tańców nowoczesnych: Modern, Jazz, Improvisation, Breakdance.
Prowadząca zajęcia, opiekunka formacji” Rise”, Jelena Prowatorowa starała się łączyć różne style taneczne tworząc ciekawe choreografie. Jak sama mówi „ Zajęcia z tańca nowoczesnego są mieszanką różnych technik tanecznych obecnych aktualnie w popularnych programach telewizyjnych oraz we współczesnych filmach. Są ciekawą propozycją dla dzieci i młodzieży, których mniej pociąga np. taniec towarzyski. Podstawą jest dla mnie jednak technika jednego z tańców nowoczesnych – tańca jazzowego wykorzystywanego w musicalach, filmach, teatrach muzycznych”.
Oprócz zajęć tanecznych uczniowie Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach mieli też okazję do aktywnego wypoczynku. Wspólnie z rówieśnikami z Białorusi spędzili miłe chwile na wielkim, krytym lodowisku, zachwycali się ogromnym kompleksem Twierdzy Brzeskiej, spędzili miły wieczór na kręgielni i w kinie 5d. Niektórzy mogli uścisnąć dłoń Dziadka Mroza w jego krainie, na terenie białoruskiej części Puszczy Białowieskiej.
Taniec to nie tylko ruch, ale także wyrażenie swoich emocji. Wierzymy, że nasi podopieczni dzięki takim formom pracy będą mogli wszechstronnie, swobodnie i bezpiecznie rozwijać się a muzyka będzie oddziaływała na ich rozwój i wyobraźnię. Wspólne tworzenie musicali, zajęcia taneczne to wspaniała forma rozrywki, pomysł na spędzenie czasu, poznanie nowych znajomych oraz odkrywanie ukrytych talentów i możliwości.
Zbudowani wspaniałą postawą i nienagannym
zachowaniem uczestników warsztatów, opiekunowie:
Magdalena Wieczorek, Artur Chomiuk
Karol Gójski, Rafał Barszczewski.


Koncert Mikołajkowy 2014
Czwartego grudnia (czwartek) odbyła się wycieczka do Warszawy na koncert mikołajkowy. Jak co roku, mamy okazje zobaczyć i usłyszeć na żywo popularnych piosenkarzy z Polski. W tym roku ujrzeliśmy; Margaret, Mrozu, Agatę Dziarmagowską, Filipa Mettlera, Kasię Popowską. Mieliśmy również okazje podziwiać znanego w całej Polsce magika - Macieja Pola. Koncert był naprawdę bardzo udany, wszyscy bawili się świetnie. Oprócz tego...

Międzynarodowe warsztaty Brześć 2014
Gminny Ośrodek Kultury zorganizował dwudniową wycieczkę na Białoruś, na którą zaproszeni byli uczniowie z naszej szkoły. Trzydniowy wyjazd obfitował w moc atrakcji połączonych z ciężką pracą...

Andrzejki
29 listopada obchodzimy międzynarodowe święto o nazwie Andrzejki.Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

Harcerze organizują zbiórkę zabawek
Harcerze z 44 DHSG organizują zbiórkę używanych oraz nie używanych zabawek i gier planszowych.Akcja będzie prowadzona do 12.12.2014 roku.Zabawki i gry można przynosić w poniedziałek,środę i piątek do druha Rafała Barszczewskiego do sali numer 8.Wszystkie dary przekażemy dzieciom z potrzebujących rodzin.

Spotkanie z rodzicami
20 listopada w naszej szkole odbyła się kolejna wywiadówka. Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej o godzinie 16, rodzice mieli okazje zobaczyć tam i wysłuchać aktorów z Krakowa, którzy opowiadali o relacjach między dziećmi, a rodzicami.

11 listopada - Dzień Niepodległości
11 listopada to data szczególna w życiu każdego Polaka. Jest to święto, które obchodzimy na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel. Mogliśmy usłyszeć wiele patriotycznych wierszy i wysłuchać pięknych pieśni w wykonaniu naszego zdolnego chóru. O godzinie 17...

Wszystkich Świętych
1 listopada obchodzimy Wszystkich Świętych. W tym dniu zbieramy się na cmentarzach, aby oddać cześć zmarłym. Zapalamy znicze na grobach, odmawiamy modlitwy... dajemy znak, że pamiętamy.

Dyskoteka otrzęsinowa
W naszej szkole 6 listopada samorząd uczniowski zorganizował dyskotekę otrzęsinową, na którą zaproszono wszystkie klasy gimnazjum, a w szczególności klasy pierwsze. Zabawa zaczęła się o godzinie 15 i trwała do godziny 17:30. Prowadzącymi dyskotekę byli głównie trzecie klasy...

Wywiadówka
24 października w naszej szkole odbyła się wywiadówka. Rozpoczęła się ona o godzinie 17 na sali. Tam odbyło się spotkanie z panią psycholog, rozmowa dotyczyła problemów współczesnej młodzieży. Po spotkaniu, rodzice razem z wychowawcami zebrali się w klasach i wspólnie dyskutowali na temat zachowania uczniów szkoły...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło