Tłusty czwartek
Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w niektórych regionach chrustem lub chruścikami. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Życzymy wszystkim smacznego!

Trudny wybór szkoły...
Przed klasami 3 gimnazjum trudny wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Uczniowie często nie wiedzą co chcą robić dalej w życiu i jaką szkołę wybrać, dlatego do naszych uczniów przyjechali przedstawiciele innych szkół. Dnia 15 lutego do naszej szkoły zawitali reprezentacji szkoły im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, natomiast kilka dni później bo 21 lutego reprezentacji IV LO im. Stanisława Staszica z Białej Podlaskiej. Obydwie szkoły przedstawiły swoją ofertę na rok 2017/18, opowiedziały o profilach, kółkach zainteresowań i dalszej nauce.

Koncert zespołu Limbos
17 lutego w naszej szkole wystąpił zespół Limbos. Na początku była grana tylko część instrumentalna, a potem instrumentalno-wokalna. Muzycy LIMBOS posiadają szeroko zróżnicowany repertuar oparty na szeroko pojętej historii muzyki: klasycznej, jazzowej, latynoskiej, bluesowej i rockowej – z Polski, Europy i całego świata. Wszyscy byli zadowoleni z występu i bili ogromne brawa, a najmłodsi uczniowie tańczyli oraz śpiewali. Mamy nadzieję, że zespół znów niedługo nas odwiedzi.

Dzień Kota 2017
Obecnie Światowy Dzień Kota obchodzi się w Polsce 17 lutego. Skąd właśnie ta data? Dokładnie nie wiadomo, okoliczności ustanowienia tego święta są owiane tajemnicą. Idea uczczenia kotów specjalnym świętem w czasach współczesnych powstała najprawdopodobniej we Włoszech.
Koty są dziś najpopularniejszymi zwierzętami domowymi, goszczą one w około 33% domów w Polsce, wygrywając pod tym względem konkurencję z psami. Mimo iż na przestrzeni lat spotykały je różne losy, dziś są coraz bliższe ludziom.
Koty zawsze fascynowały swym majestatycznym pięknem i elegancją ruchu. Zawsze miały też swych zagorzałych wrogów i fanatycznych wielbicieli.
Święto to ma na celu przede wszystkim uwrażliwienie ludzi na los bezdomnych zwierząt i pomoc kotom wolno żyjącym. Przyczynia się ono do integracji miłośników kotów. Zarówno hodowcy kotów rasowych, jak i miłośnicy kotów domowych wspólnie propagują szacunek dla kotów.

kartka z kalendarza 16.02.2017
Dzisiejsza data: 16 luty 2017 r. (czwartek)
47 dzień roku, 7 tydzień roku
Nietypowe święta: Międzynarodowy Dzień Listonoszy i Doręczycieli Przesyłek, Dzień Poczty Polskiej
Cytat dnia: ,,Le­piej poszu­kać so­bie no­wego przy­jaciela niż płakać po dawnym.'' -Seneka Młodszy
Przysłowie: ,,Luty, gdy wiatrów i mrozów nie daje, sprowadzi rok słotny i nieurodzaje.''
Imieniny obchodzą: Bernard, Czcisław, Daniel, Danuta, Eliasz, Filipa, Gilbert, Izajasz, Jeremi, Jeremiasz, Juliana, Julianna, Ludan, Marcjan, Marian, Marut, Maruta, Onezym, Pamfil, Porfirion, Porfiriusz, Porfiry, Przedsława, Samuel, Szymon, Szymona, Teodul, Wirydiana, Zoe
Słońce: Brzask o 06:11
Wsch. Sł. 06:45
Zenit o 11:50
Zach. Sł. 16:54
Zmierzch o 17:28
Księżyc:Zachód o godzinie 9:10
Wschód o godzinie 23:06
W Kościele katolickim: 16 lutego przypada wspomnienie/święto: św. Daniel, męczennik, św. Juliana, dziewica i męczennica, bł. Piotr z Castelnau, mnich i męczennik
Ciekawostki: Dzień trwa 10 godz. 1 min i jest krótszy od najdłuższego o 6 godz. i 46 min oraz dłuższy od najkrótszego o 2 godz. i 18 min
Znak zodiaku urodzonych 16 lutego to Wodnik
Składamy serdeczne życzenia wszystkim Szymonom :)
Galerie

Trzeba zajrzeć!

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 62
Najnowszy użytkownik: Mariusz Mikitiuk