Skrzynka korczakowska
W naszej szkole od paru miesięcy wisi skrzynka korczakowska.
Skrzynka korczakowska ma służyć młodzieży do zadawania pytań i zgłaszania trudnych spraw anonimowo.
Jak uzyskasz odpowiedź?
TO TY ZDECYDUJESZ z kim i w jakiej formie chcesz rozmawiać. Możesz zostawić informację o numer telefonu lub poprosić o indywidualne spotkanie, możesz zostawić adres e-mail.
Jeśli tego nie zrobisz odpowiedź będzie umieszczona na tablicy do wiadomości dla wszystkich. Nadawca pozostanie ANONIMOWY!
W jakich sytuacjach można zgłaszać się o pomoc?

Przed nami 3 dni wolnego...
Przed nami 3 dni wolnego od szkoły. Trzecioklasiści w tych dniach zmierzą się z egzaminami gimnazjalnymi. Reszta gimnazjum (1 i 2 klasy) w tym czasie odpoczywa.
Nasi gimnazjaliści w pierwszym dniu zdają część humanistyczną, drugiego dnia część matematyczno-przyrodniczą natomiast trzeciego dnia część językową - jest to dzień wolny nie tylko dla pierwszych i drugich klas gimnazjum, ale także dla młodszych uczniów. Jeszcze raz życzymy trzecioklasistom dużo sukcesów i przede wszystkim dobrze napisanego egzaminu! Trzymamy za Was kciuki!

Nowe szafki
W czasie przerwy świątecznej, w naszej szkole odbyło się malowanie szafek. Szafki zostały pomalowane przez pana Grzegorza Puczkę. Na szafkach pojawiły się piękne, barwne wzory, które zdobią całą szatnię gimnazjalną. Są różnego koloru m.in: różowe, niebieskie, żółte... jednym słowem - Pan Grzegorz spisał się na medal!

Śmigus-dyngus
Niedawno wszyscy obchodziliśmy święta pod nazwą Wielkanoc.Święta składają się z: pierwszego i drugiego dnia świąt. Drugim dniem jest lany poniedziałek, czyli śmigus-dyngus.

Lany poniedziałek - śmigus-dyngus

Zwyczaj oblewania wodą ma korzenie w pogańskich tradycjach. Nazwa tego wielkanocnego obyczaju składa się z dwóch słów "śmigus" i "dyngus". Pierwotnie były to dwa zwyczaje, które ostatecznie zlały się w jedno. Trudno stwierdzić, kiedy dokładnie.

Egzamin Gimnazjalny 2015
Już niebawem najstarsi uczniowie gimnazjum zmierzą się z egzaminem gimnazjalnym 2015. Pierwsza część egzaminów to część humanistyczna, która odbędzie się 21 kwietnia, we wtorek. Obejmuje ona egzamin z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. W środę trzecioklasiści napiszą część matematyczno-przyrodniczą (biologia, chemia, fizyka i geografia). Ostatni dzień egzaminów przypada w czwartek, 23 kwietnia, w tym dniu uczniowie zmierzą się z częścią językową. Podczas pisania egzaminów przez klasy trzecie, reszta gimnazjum może odetchnąć z ulgą, bo czeka ich aż trzy dni wolnego! Mamy nadzieję, że nasi uczniowie świetnie poradzą sobie z testami i dostaną się do wymarzonych szkół.

Sprawdzian klas szóstych
Egzamin po raz pierwszy przeprowadzany był w dwóch częściach. Rozpoczął się w środę. Najpierw uczniowie zmagali się z zadaniami z języka polskiego i matematyki. Na napisanie tej części mieli 80 minut. Potem rozpoczął się test z języka angielskiego, trwający 45 minut. Obecny rocznik szóstoklasistów był pierwszym, który musiał wykazać się wiedzą z języka obcego.Wyniki sprawdzianu będą znane 29 maja.

Dzień wagarowicza
Dzień Wagarowicza (21 marca) – międzynarodowy dzień sprzeciwu wobec edukacji, czyli szkoły,
również, pierwszy dzień wiosny. Zwykle wypada w weekend, co automatycznie prowadzi do przełożenia tego dnia na piątek lub poniedziałek. Od kilku lat obchodzenie tegoż chwalebnego
dnia jest mniej lub bardziej skutecznie powstrzymywane przez nauczycieli. Szansa na powstrzymanie obchodów zwiększa się proporcjonalnie do ilości kujonów, lizusów, skarżypyt i do chęci nauczyciela w dziedzinie sprawdzania listy obecności. Czasem w dzień ów odbywają się akademie, dzięki czemu można darować sobie uczestnictwo w lekcjach.

Hard Gock
W czwartek w naszej szkole odbył się koncert zespołu HARD GOCK. Zespół przedstawił nam 11 piosenek, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Występ przedstawiono z okazji dnia wiosny. Wrażenia jak zawsze były niesamowite i bardzo miło się wszystkim słuchało tego cudownego występu. Do zespołu dołączył nowy gitarzysta Wojciech Grunwald, który świetnie gra na gitarze, udowodnił to na występie!

Pierwszy Dzień Wiosny - 21 marca
21 marca obchodzimy pierwszy dzień wiosny. Jako, że pierwszy dzień wiosny związany jest z końcem zimy i przebudzaniem się przyrody do życia, miał on przez wieki duży wpływ na ludzi. Jeszcze z czasów pogańskich pochodzi święto wiosny o nazwie "Jare". To bogate w obrzędy powitanie wiosny. Niektóre z nich, np. topienie „Marzanny” jest znane i praktykowane do dzisiaj.

Orkiestra Dni Naszych - Koncert profilaktyczny
"ORKIESTRA DNI NASZYCH" to zespół koncertujący od ponad 20 lat po Polsce i Europie (Niemcy, Szwecja). Mają na swoim muzycznym koncie ponad 2000 zagranych koncertów i 19 nagranych płyt. Nasza szkoła po raz kolejny miała okazję usłyszeć zespół 11 marca. Pierwsza część koncertu była dedykowana młodszym uczniom (KLASY 0-III i IV-V), była to profesjonalna edukacja poprzez uśmiech, humor i zabawę. Dzieci bawiły się rewelacyjnie. Druga część koncertu zaadresowana była do uczniów klasy VI i gimnazjum. Koncert odbywał się pod hasłem "Uzależnienia XXI wieku. Przez muzykę do rozumu". Muzycy uświadamiali młodzież, jakie są konsekwencje zażywania narkotyków. Koncert urozmaicony był ponadczasową muzyką znanych polskich i zagranicznych artystów. Mamy nadzieję, że uczniowie wezmą sobie do serca nauki płynące z koncertu.

Występ Białych Aniołów
W niedzielne popołudnie 8 marca 2015r. sala konferencyjna w urzędzie gminy Terespol wypełniła się świętującymi Dzień Kobiet mieszkańcami okolicznych miejscowości. Tę miłą uroczystość uświetnił swoim występem zespół „ Białe Anioły”. Młodzi aktorzy zaprezentowali spektakl : Ballada o kopciuszku” który wręcz porwał zgromadzonych gości i powodował, że na Sali przyjemna i lekka atmosfera. Na twarzach kobiet, w większości wypełniających salę, malował się uśmiech, zachwyt a ich ręce często były uniesione do gorących braw. Po występie wiele pań gratulowano aktorom ich cudownego występu. W przedstawieniu brała udział młodzież z Zespołu Szkół im. Orla Białego w Kobylanach jak i absolwenci tej szkoły, na których zawsze można liczyć. Założyciele i opiekunowie „ Białych Aniołów” - Artur Chomiuk i Rafał Barszczewski, musieli „ratować” jednego z głównych aktorów, Damiana Daca, który wcielił się w rolę księcia z ramion „wielbicielek”.
Polecamy

Nasza szkoła na YouTube


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Życzenia dla Wszystkich!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 37
Najnowszy użytkownik: Julia Kamockaja