Ferie 2015
Dzisiaj rozpoczęły się ferie zimowe, długo oczekiwany czas przez uczniów, a także nauczycieli. W szkole zaplanowane są na ten czas różne atrakcje m.in. wyjazd do kina, bal przebierańców i różnego rodzaju zajęcia. Wielu uczniów w tym czasie wyjeżdża np. w góry, aby odpocząć od szkoły, nauki i wielu innych rzeczy związanych z edukacją.

Dyskoteka szkolna
Wczoraj w szkole odbyła się dyskoteka szkolna. Chłopcy i dziewczyny doskonale się bawili przy świetnej , wszystkim znanej muzyce, śpiewając i tańcząc. Dyskoteka połączona była z podstawówką i gimnazjum. Czekamy na następną dyskotekę i mamy nadzieję, że będzie równie ciekawa jak ta wczoraj : )

Limbos FOREVERnasty w naszej szkole
Grupa Muzyczna "LIMBOS" koncertuje na terenie całego kraju od 1984 roku. Starannie dobrani artyści, profesjonalni muzycy - instrumentaliści oddani są muzyce z wielką pasją. LIMBOS prezentuje wersje wybranych utworów pod hasłem: Tematy Muzyczne Których Słucha Świat.
Siedlecki zespół 28 stycznia zagościł w naszej szkole po raz kolejny! Jak co roku, LIMBOS wprowadził nas w świat muzyki i porwał wszystkich do tańca, zabawy. Była to naprawdę ciekawa lekcja muzyczna, na której nikt się nie nudził! Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a zwłaszcza uczniowie najmłodszych klas, dla których koncert był świetną rozrywką. Mamy nadzieję, że zespół ponownie odwiedzi nas za rok!

Spotkanie profilaktyczne
.

Opowieść Wigilijna 2014
Piątek w naszej szkole był bardzo pracowity ale i obfitujący w ciekawe wydarzenia. Oprócz wesołej zabawy z dziadkami i babciami uczniowie obejrzeli nowe przedstawienie „Białych Aniołów”. „Opowieść wigilijna” została ciepło przyjęta przez uczniów jak i gości zaproszonych w tym dniu do naszej szkoły. Młodzi aktorzy po raz kolejny pokazali, że mają talent a na scenie czują się jak ryba w wodzie. Ponadto świetnie dobrana muzyka, efekty dźwiękowe i kostiumy, wprowadzały widzów w odpowiedni nastrój, pozwalały też lepiej zrozumieć przeżycia bohaterów. Widzowie opuszczający salę teatralną byli zadowoleni i uśmiechnięci, myślę że to przedstawienie na długo pozostanie w ich pamięci.

Dzień Babci i Dziadka
W ubiegłym tygodniu nasi kochani dziadkowie obchodzili swoje święto. W piątek 23 stycznia o godzinie 11 w gmachu ZSZ. im. Orła Białego w Kobylanach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny, który utwierdził przybyłych gości w tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne, aktorskie oraz taneczne.

Wywiadówka półroczna
23 stycznia odbyło się w naszej szkole zebranie semestralne. Rodzice, którzy jak zwykle licznie przybyli, dowiedzieli się o postępach w nauce i zachowaniu swoich pociech. Na zebraniu ogólnym, pani dyrektor przedstawiła końcowosemestralne osiągnięcia klas szkoły podstawowej i gimnazjum.

Warsztaty w Serpelicach - Opowieść Wigilijna 2015

Utalentowana młodzież naszej szkoły uczestniczy w warsztatach teatralno-wokalnych „Serpelice 2015”. Jak zwykle atmosfera jest wspaniała, pełna twórczego napięcia, wielu pomysłów i ciężkiej wytężonej pracy scenicznej. Uczniowie ćwiczą ze zdwojoną siłą wiedząc, iż efekty ich pracy będą oglądać ich najbliżsi na uroczystym apelu z okazji dnia Babci i Dziadka już w najbliższy piątek 23 stycznia. Serdecznie zapraszamy.

Nastał ciężki okres
Czas łamania się opłatkiem, składania życzeń, buszowania pod choinką, świątecznego obżarstwa i błogiego lenistwa minął. Przyszedł okres „pielgrzyma” czyli poprawiania ocen. Już widzę te tłumy uczniów chodzących krok w krok za nauczycielami i słyszę błagalny, cichutki szept wydobywający się z drżących ust: „Czy mogę jeszcze raz spróbować?”, „Da mi Pani jeszcze szansę”, „Błagam, już teraz wszystko umiem”, „Psze Pani, mama znów nie da mi jeść przez tydzień”. Trzeba wziąć się w garść i przetrwać te dwa nadchodzące tygodnie. Chociaż ujrzeć skruszone miny uczniów- bezcenne.

Moje noworoczne postanowienia!
Któż z nas nie ma silnej woli pierwszego stycznia? Chyba wszyscy mający lekkie kompleksy dotyczące wyglądu, ubioru, stylu poruszania się, drażniącej barwy głosu czy po prostu zwykłego „bo tak”. Ludzie, świat jest piękny, nie przejmujmy się błahostkami. Wiadomo, że każdy chce być „terndi,glamour,passe”, tylko jakim kosztem- zdrowia, przyjaźni? Czasami chcąc być super popadamy w przesadę, wciskamy na siebie ubrania dwa numery za małe, robimy fryzurę a la tajfun, używamy słów których nie rozumiemy i ogólnie zachowujemy się jak z innej planety. Czy zyskujemy w oczach innych, czy będą nas bardziej lubić, szanować? Świat byłby strasznie nudny gdyby wszyscy byli piękni, szczupli i mądrzy, tak jak powiedział Maksim Gorki: „Trzeba tak żyć, żeby mieć szacunek dla samego siebie.”

Mój pierwszy raz z wiertarką
Uczniowie naszej szkoły, wykazywali się na zajęciach technicznych, umiejętnościami „majsterkowicza”. W czasie lekcji, zarówno chłopcy jak i dziewczyny, uczyli się jak posługiwać się młotkiem, piłą do drewna, wkrętarką, choć niektórym wiele problemów sprawiał śrubokręt. Trzy godziny ciężkiej pracy wystarczyły aby powstały przepiękne szopki bożonarodzeniowe, wykonane różnymi technikami oraz upiększone własnoręcznie robionymi postaciami. Wystawa szopek cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Polecamy

Nasza szkoła na YouTube
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Życzenia dla Wszystkich!
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 36
Najnowszy użytkownik: Rafal Barszczewski