Dzień wagarowicza
Dzień Wagarowicza (21 marca) – międzynarodowy dzień sprzeciwu wobec edukacji, czyli szkoły,
również, pierwszy dzień wiosny. Zwykle wypada w weekend, co automatycznie prowadzi do przełożenia tego dnia na piątek lub poniedziałek. Od kilku lat obchodzenie tegoż chwalebnego
dnia jest mniej lub bardziej skutecznie powstrzymywane przez nauczycieli. Szansa na powstrzymanie obchodów zwiększa się proporcjonalnie do ilości kujonów, lizusów, skarżypyt i do chęci nauczyciela w dziedzinie sprawdzania listy obecności. Czasem w dzień ów odbywają się akademie, dzięki czemu można darować sobie uczestnictwo w lekcjach.

Hard Gock
W czwartek w naszej szkole odbył się koncert zespołu HARD GOCK. Zespół przedstawił nam 11 piosenek, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Występ przedstawiono z okazji dnia wiosny. Wrażenia jak zawsze były niesamowite i bardzo miło się wszystkim słuchało tego cudownego występu. Do zespołu dołączył nowy gitarzysta Wojciech Grunwald, który świetnie gra na gitarze, udowodnił to na występie!

Orkiestra Dni Naszych - Koncert profilaktyczny
"ORKIESTRA DNI NASZYCH" to zespół koncertujący od ponad 20 lat po Polsce i Europie (Niemcy, Szwecja). Mają na swoim muzycznym koncie ponad 2000 zagranych koncertów i 19 nagranych płyt. Nasza szkoła po raz kolejny miała okazję usłyszeć zespół 11 marca. Pierwsza część koncertu była dedykowana młodszym uczniom (KLASY 0-III i IV-V), była to profesjonalna edukacja poprzez uśmiech, humor i zabawę. Dzieci bawiły się rewelacyjnie. Druga część koncertu zaadresowana była do uczniów klasy VI i gimnazjum. Koncert odbywał się pod hasłem "Uzależnienia XXI wieku. Przez muzykę do rozumu". Muzycy uświadamiali młodzież, jakie są konsekwencje zażywania narkotyków. Koncert urozmaicony był ponadczasową muzyką znanych polskich i zagranicznych artystów. Mamy nadzieję, że uczniowie wezmą sobie do serca nauki płynące z koncertu.

Występ Białych Aniołów
W niedzielne popołudnie 8 marca 2015r. sala konferencyjna w urzędzie gminy Terespol wypełniła się świętującymi Dzień Kobiet mieszkańcami okolicznych miejscowości. Tę miłą uroczystość uświetnił swoim występem zespół „ Białe Anioły”. Młodzi aktorzy zaprezentowali spektakl : Ballada o kopciuszku” który wręcz porwał zgromadzonych gości i powodował, że na Sali przyjemna i lekka atmosfera. Na twarzach kobiet, w większości wypełniających salę, malował się uśmiech, zachwyt a ich ręce często były uniesione do gorących braw. Po występie wiele pań gratulowano aktorom ich cudownego występu. W przedstawieniu brała udział młodzież z Zespołu Szkół im. Orla Białego w Kobylanach jak i absolwenci tej szkoły, na których zawsze można liczyć. Założyciele i opiekunowie „ Białych Aniołów” - Artur Chomiuk i Rafał Barszczewski, musieli „ratować” jednego z głównych aktorów, Damiana Daca, który wcielił się w rolę księcia z ramion „wielbicielek”.

Dzień Kobiet
Dzień Kobiet to święto, które po raz pierwszy obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1909 roku. Wówczas, był on jedną z lepszych okazji do wyrażenia wsparcia dla walczących o równouprawnienie kobiet. Początkowo obchody 8 marca miały jedyne upamiętniać strajk ok. 15 tysięcy pracownic jednego z nowojorskich zakładów odzieżowych, do którego doszło rok wcześniej. Jednak pomysł świętowania Dnia Kobiet bardzo szybko przyjął się również w Europie, gdzie jako pierwsi zaczęli obchodzić je Austriacy, Szwajcarzy i Niemcy. W naszym kraju po raz pierwszy uczczono Dzień Kobiet po zakończeniu II wojny światowej. Do dziś 8 marca cieszy się sporą popularnością i to właśnie wtedy kobietom wręczane są kwiaty, czekoladki oraz składane życzenia na Dzień Kobiet.

Wycieczka do kina
W czwartek nasza szkoła zorganizowała wyjazd do kina na film pt. "Carte Blanche". Jest to historia pewnego nauczyciela, który stopniowo zaczyna tracić wzrok. By zachować pracę i doprowadzić swoją klasę do matury, postanawia ukryć problemy przed otoczeniem. Do dzisiaj nauczyciel Maciek uczy w jednym z Lubelskich Liceum.

Konkurs HPV
Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Małaszewiczach zorganizował konkurs pt. "Bądź odporny na HPV". Celem konkursu było podniesienie wiedzy z zakresu zakażeń wirusem HPV oraz przebiegu raka szyjki macicy, kształtowanie zachować sprzyjających uniknięciu zakażenia HPV oraz kształtowanie właściwych postaw wobec szczepień przeciwko HPV. Konkurs adresowany był do młodzieży klas gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Nasza szkoła wyłoniła kilku reprezentantów, którzy wraz z P. Kowaluk i P. Artemuk, udali się do Szkoły w Małaszewiczach. Wynik konkursu był dla nas naprawdę zadowalający, ponieważ to właśnie nasza Szkoła stanęła na najwyższym podium! Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów!

Warsztaty filmowe
W pierwszym tygodniu ferii w Gminnym Centrum Kultury, odbyły się warsztaty filmowe, prowadzone przez szkolną telewizję Kobylany.Młodzież, która przybyła na te ciekawe zajęcia, dowiedziała się jak powstaje film,na czym polega praca operatora, za co odpowiedzialny jest reżyser, jak mądrze formułować pytania podczas wywiadu oraz poznać inne ciekawe tajniki pracy z kamerą.

Taniec Wampirów casting do ról
Małymi kroczkami zbliża się do nas musical " Taniec wampirów". Jest to musical przez wszystkich lubiany i bardzo chętnie oglądany. W naszej szkole obecnie trwają castingi do ról. Chętnych, młodych aktorów zapraszamy na casting. Rozstrzygnięcie i wyniki po świętach Wielkanocnych.

Walentynki
Jak wszystkim wiadomo, 14 lutego obchodzone jest Święto Zakochanych. Jest to doskonała okazja, aby umilić uczniom pobyt w szkole. Jak co roku, Samorząd Uczniowski uruchomił "Pocztę Walentynkową", do której wrzucano kolorowe karteczki z ciepłymi, miłymi słowami ukochanej osobie. Listy od wielbicieli zostały dostarczone do swych adresatów przez członkinie Samorządu. Spędziliśmy ten dzień w naprawdę miłej atmosferze.
Z okazji Walentynek składamy wszystkim najlepsze życzenia, dużo szczęścia, miłości i wszystkiego dobrego!

Bal gimnazjalny 2015
2 lutego, w pierwszy poniedziałek ferii, odbył się bal dla najstarszych uczniów naszego gimnazjum. Impreza miała miejsce - podobnie jak w zeszłym roku - w restauracji Galeria Smaków w Terespolu. Rozpoczęła się o godzinie 19:00, a trzecioklasiści mogli bawić się na swoim pierwszym balu przez całą noc. To wydarzenie było ważne nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców i nauczycieli, którzy przez trzy lata wkładali dużo wysiłku w wychowanie i rozwój swoich podopiecznych. Gimnazjaliści na pewno przez długi czas będą wspominać ten wyjątkowy dzień.
Polecamy

Nasza szkoła na YouTube


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Życzenia dla Wszystkich!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 37
Najnowszy użytkownik: Julia Kamockaja