Pożegnanie klas III
Dzień przed zakończeniem roku szkolnego - 25 czerwca, jak zwykle odbyło się uroczyste pożegnanie najstarszych kolegów i koleżanek z gimnazjum. W czasie lekcji odbył się apel, który rozpoczął się krótką, zabawną scenką przedstawioną przez klasę IIIB. Następnie odbyło się wręczacie medali i dyplomów uczniom klas III za zasługi. Całą uroczystość uświetnił oczywiście nasz utalentowany chórek szkolny, prowadzony przez p. Andrzeja Maziejuka. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody za wszelkie udziały w różnych konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych. Cóż możemy powiedzieć dla naszych absolwentów?
Niech Wam wszystkim się układa życie wyjątkowo! Pamiętajcie o tym jednak, by je przeżyć z głową. W nowych szkołach miejcie piątki i przyjaciel wielu.
I wytrwale znoście trudy. I dążcie do celu!

Turniej piłki nożnej dziewcząt
23 czerwca nasza szkoła zorganizowała turniej piłki nożnej dla dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena Ratajczyk, Natalia Szymańska, Magdalena Łukasiak, Patrycja Fludra, Aleksandra Nowicka, Aleksandra Sztejnes, Wiktoria Rudczyk, Roksana Derlukiewicz. Do naszej szkoły przyjechały dwie drużyny sportowe - Zalesie i Piszczac. Pierwszy mecz rozegrały dziewczęta z Zalesia i Piszczaca - Wygrały dziewczęta z Zalesia wynikiem 2:1. Następny mecz przebiegał między Kobylanami, a Zalesiem - Wygraliśmy 1:0. Ostatni, decydujący mecz rozegraliśmy z Piszczacem - Wygraliśmy 1:0. Pierwsze miejsce zajęły Kobylany, drugie Zalesie, a trzecie Piszczac. Każda drużyna nagrodzona została: koszulkami, piłkami, a do zwycięzców powędrował puchar. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym roku.

Dzień Dziecka w naszej szkole.
1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Nasza szkoła, jak co roku, z tej okazji zorganizowała imprezę pod nazwą "Dzień Rodziny", która odbyła się 13 czerwca. Pogoda jak zwykle nam dopisała, więc wszystko poszło zgodnie z planem. Dla dzieci największą atrakcje stanowiły oczywiście zjeżdżalnie, kulki itp. Na początku imprezy mogliśmy podziwiać układ taneczny przygotowany przez dzieci z klas I-III. W tym dniu mogliśmy również poczuć się jak w prawdziwym teatrze - na scenie zagościli aktorzy z Krakowa, którzy wystawili ciekawą scenkę pt. "Zaczarowany bagaż". Następnie nasi sportowcy stoczyli mecz piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Ten dzień był naprawdę bardzo udany i na pewno pozostanie w naszej pamięci na długi czas.Wycieczka Sudety 2015
Od kilku miesięcy 45 uczniów naszej szkoły nie mogło doczekać się dnia 8 czerwca 2015. Wówczas rozpoczęła się upragniona wycieczka w Sudety. Punktualnie o 430, po pożegnaniu się z rodzicami, wyjechaliśmy w trasę, nikt nie narzekał na tak wczesna porę.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Panoramy Racławickiej we Wrocławiu. Olbrzymi obraz, w kształcie walca, namalowany przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Przedstawia on bitwę pod Racławicami, której dowódcą był Tadeusz Kościuszko.
Wieczorem dotarliśmy do schroniska górskiego „Orzeł” w Sokolcu, które na 5 dni stało się naszą bazą.


26 maja - Dzień Matki
Chyba żadnemu dziecku nie musimy przypominać, że 26 maja obchodzimy Dzień Mamy. W tym dniu Matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne pociechy. To święto ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości, podziękowania za trud włożony w wychowanie. Dzień ten jest szczególnie ważny, gdyż przypomina jak bardzo istotna jest w naszym życiu Mama. Z tej okazji życzymy wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mam!

Weekend majowy
Za nami weekend majowy. W pierwszych dniach maja wypadają wolne dni tworzące tak zwaną Majówkę. W 2015 roku pierwszy dzień maja wypadł w piątek, a trzeci maja wypadał w niedzielę. Oba te dni są ustalone jako dni wolne od pracy. W tym roku weekend został wydłużony tylko o jeden dzień, jednak wiele osób skorzystało z możliwości wyznaczenia dodatkowego dnia wolnego za święto wypadające w niedzielę.
Długi weekend majowy jest świetną okazję do propagowania idei patriotyzmu, jednocześnie wielu Polaków wykorzystuje te kilka dni wolnego jako okazję do rodzinnego wypoczynku. W miastach organizowane są liczne atrakcje takie jak parady i pokazy Wojska Polskiego.

Lekcja Rycerska
24 kwietnia, nasza szkoła ponownie uczestniczyła w Lekcji Rycerskiej. Uczniowie mogli przenieść się do średniowiecza, aby poznać zwyczaje rycerskie oraz drogę jaką musiał przejść chłopiec, aby stać się rycerzem. Gimnazjaliści przekonali się także jak trudno walczyło się w zbrojach rycerskich oraz dowiedzieli się o niewolnictwie. Lekcja Rycerska jak zwykle wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród uczniów.


Wyjazd do Serpelic
13 maja zespół "Białe Anioły", jak co roku, wyjeżdża do Serpelic na warsztaty musicalowe. Tym razem nasi aktorzy będą przygotowywać się do przedstawienia pt. "Cudowne lata". Efekty tych przygotowań będzie można zobaczyć prawdopodobnie w czerwcu, na Rodzinnym Dniu Dziecka. W Serpelicach czeka nas naprawdę wiele pracy, prób, przygotowań. Pomimo tego, że warsztaty będą trwały zaledwie trzy dni - nasi aktorzy z pewnością stworzą coś godnego uwagi. Mamy nadzieję, że ciężka praca się opłaci, a na scenie obejrzymy ich przedstawienie w najlepszym wydaniu.

Konstytucja
Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Była ona drugą konstytucją w świecie - po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 r. - spisaną ustawą tego typu . Konstytucja była próbą radykalnego uzdrowienia państwa i wyeliminowania wpływów obcych mocarstw, czego dalszą konsekwencją była wojna w obronie konstytucji i kolejne rozbiory. Konstytucję 3 Maja uchwalono w najbardziej sprzyjających dla uchwalenia pierwszych dniach maja, gdyż większość posłów opozycji, sprzeciwiających się konstytucji była jeszcze na urlopie wielkanocnym. Aby nic nie przeszkodziło w uchwaleniu ustawy, zdecydowano złamać obowiązujący w sejmie zwyczaj, który nakazywał wcześniejsze ogłoszenie projektu. Po siedmiogodzinnych obradach, ignorując protesty opozycji, konstytucję przyjął sejm a następnie podpisał król. Autorami Konstytucji 3 Maja byli : król Stanisław August Poniatowski , Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj. Do dzisiaj święto Konstytucji obchodzone jest bardzo chętnie przez wszystkich Polaków.

Skrzynka korczakowska
W naszej szkole od paru miesięcy wisi skrzynka korczakowska.
Skrzynka korczakowska ma służyć młodzieży do zadawania pytań i zgłaszania trudnych spraw anonimowo.
Jak uzyskasz odpowiedź?
TO TY ZDECYDUJESZ z kim i w jakiej formie chcesz rozmawiać. Możesz zostawić informację o numer telefonu lub poprosić o indywidualne spotkanie, możesz zostawić adres e-mail.
Jeśli tego nie zrobisz odpowiedź będzie umieszczona na tablicy do wiadomości dla wszystkich. Nadawca pozostanie ANONIMOWY!
W jakich sytuacjach można zgłaszać się o pomoc?

Przed nami 3 dni wolnego...
Przed nami 3 dni wolnego od szkoły. Trzecioklasiści w tych dniach zmierzą się z egzaminami gimnazjalnymi. Reszta gimnazjum (1 i 2 klasy) w tym czasie odpoczywa.
Nasi gimnazjaliści w pierwszym dniu zdają część humanistyczną, drugiego dnia część matematyczno-przyrodniczą natomiast trzeciego dnia część językową - jest to dzień wolny nie tylko dla pierwszych i drugich klas gimnazjum, ale także dla młodszych uczniów. Jeszcze raz życzymy trzecioklasistom dużo sukcesów i przede wszystkim dobrze napisanego egzaminu! Trzymamy za Was kciuki!
Polecamy

Nasza szkoła na YouTube


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Życzenia dla Wszystkich!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 37
Najnowszy użytkownik: Julia Kamockaja