Weekend majowy
Za nami weekend majowy. W pierwszych dniach maja wypadają wolne dni tworzące tak zwaną Majówkę. W 2015 roku pierwszy dzień maja wypadł w piątek, a trzeci maja wypadał w niedzielę. Oba te dni są ustalone jako dni wolne od pracy. W tym roku weekend został wydłużony tylko o jeden dzień, jednak wiele osób skorzystało z możliwości wyznaczenia dodatkowego dnia wolnego za święto wypadające w niedzielę.
Długi weekend majowy jest świetną okazję do propagowania idei patriotyzmu, jednocześnie wielu Polaków wykorzystuje te kilka dni wolnego jako okazję do rodzinnego wypoczynku. W miastach organizowane są liczne atrakcje takie jak parady i pokazy Wojska Polskiego.

Lekcja Rycerska
24 kwietnia, nasza szkoła ponownie uczestniczyła w Lekcji Rycerskiej. Uczniowie mogli przenieść się do średniowiecza, aby poznać zwyczaje rycerskie oraz drogę jaką musiał przejść chłopiec, aby stać się rycerzem. Gimnazjaliści przekonali się także jak trudno walczyło się w zbrojach rycerskich oraz dowiedzieli się o niewolnictwie. Lekcja Rycerska jak zwykle wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród uczniów.


Wyjazd do Serpelic
13 maja zespół "Białe Anioły", jak co roku, wyjeżdża do Serpelic na warsztaty musicalowe. Tym razem nasi aktorzy będą przygotowywać się do przedstawienia pt. "Cudowne lata". Efekty tych przygotowań będzie można zobaczyć prawdopodobnie w czerwcu, na Rodzinnym Dniu Dziecka. W Serpelicach czeka nas naprawdę wiele pracy, prób, przygotowań. Pomimo tego, że warsztaty będą trwały zaledwie trzy dni - nasi aktorzy z pewnością stworzą coś godnego uwagi. Mamy nadzieję, że ciężka praca się opłaci, a na scenie obejrzymy ich przedstawienie w najlepszym wydaniu.

Konstytucja
Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Była ona drugą konstytucją w świecie - po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 r. - spisaną ustawą tego typu . Konstytucja była próbą radykalnego uzdrowienia państwa i wyeliminowania wpływów obcych mocarstw, czego dalszą konsekwencją była wojna w obronie konstytucji i kolejne rozbiory. Konstytucję 3 Maja uchwalono w najbardziej sprzyjających dla uchwalenia pierwszych dniach maja, gdyż większość posłów opozycji, sprzeciwiających się konstytucji była jeszcze na urlopie wielkanocnym. Aby nic nie przeszkodziło w uchwaleniu ustawy, zdecydowano złamać obowiązujący w sejmie zwyczaj, który nakazywał wcześniejsze ogłoszenie projektu. Po siedmiogodzinnych obradach, ignorując protesty opozycji, konstytucję przyjął sejm a następnie podpisał król. Autorami Konstytucji 3 Maja byli : król Stanisław August Poniatowski , Ignacy Potocki i Hugo Kołłątaj. Do dzisiaj święto Konstytucji obchodzone jest bardzo chętnie przez wszystkich Polaków.

Skrzynka korczakowska
W naszej szkole od paru miesięcy wisi skrzynka korczakowska.
Skrzynka korczakowska ma służyć młodzieży do zadawania pytań i zgłaszania trudnych spraw anonimowo.
Jak uzyskasz odpowiedź?
TO TY ZDECYDUJESZ z kim i w jakiej formie chcesz rozmawiać. Możesz zostawić informację o numer telefonu lub poprosić o indywidualne spotkanie, możesz zostawić adres e-mail.
Jeśli tego nie zrobisz odpowiedź będzie umieszczona na tablicy do wiadomości dla wszystkich. Nadawca pozostanie ANONIMOWY!
W jakich sytuacjach można zgłaszać się o pomoc?

Przed nami 3 dni wolnego...
Przed nami 3 dni wolnego od szkoły. Trzecioklasiści w tych dniach zmierzą się z egzaminami gimnazjalnymi. Reszta gimnazjum (1 i 2 klasy) w tym czasie odpoczywa.
Nasi gimnazjaliści w pierwszym dniu zdają część humanistyczną, drugiego dnia część matematyczno-przyrodniczą natomiast trzeciego dnia część językową - jest to dzień wolny nie tylko dla pierwszych i drugich klas gimnazjum, ale także dla młodszych uczniów. Jeszcze raz życzymy trzecioklasistom dużo sukcesów i przede wszystkim dobrze napisanego egzaminu! Trzymamy za Was kciuki!

Nowe szafki
W czasie przerwy świątecznej, w naszej szkole odbyło się malowanie szafek. Szafki zostały pomalowane przez pana Grzegorza Puczkę. Na szafkach pojawiły się piękne, barwne wzory, które zdobią całą szatnię gimnazjalną. Są różnego koloru m.in: różowe, niebieskie, żółte... jednym słowem - Pan Grzegorz spisał się na medal!

Śmigus-dyngus
Niedawno wszyscy obchodziliśmy święta pod nazwą Wielkanoc.Święta składają się z: pierwszego i drugiego dnia świąt. Drugim dniem jest lany poniedziałek, czyli śmigus-dyngus.

Lany poniedziałek - śmigus-dyngus

Zwyczaj oblewania wodą ma korzenie w pogańskich tradycjach. Nazwa tego wielkanocnego obyczaju składa się z dwóch słów "śmigus" i "dyngus". Pierwotnie były to dwa zwyczaje, które ostatecznie zlały się w jedno. Trudno stwierdzić, kiedy dokładnie.

Egzamin Gimnazjalny 2015
Już niebawem najstarsi uczniowie gimnazjum zmierzą się z egzaminem gimnazjalnym 2015. Pierwsza część egzaminów to część humanistyczna, która odbędzie się 21 kwietnia, we wtorek. Obejmuje ona egzamin z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. W środę trzecioklasiści napiszą część matematyczno-przyrodniczą (biologia, chemia, fizyka i geografia). Ostatni dzień egzaminów przypada w czwartek, 23 kwietnia, w tym dniu uczniowie zmierzą się z częścią językową. Podczas pisania egzaminów przez klasy trzecie, reszta gimnazjum może odetchnąć z ulgą, bo czeka ich aż trzy dni wolnego! Mamy nadzieję, że nasi uczniowie świetnie poradzą sobie z testami i dostaną się do wymarzonych szkół.

Sprawdzian klas szóstych
Egzamin po raz pierwszy przeprowadzany był w dwóch częściach. Rozpoczął się w środę. Najpierw uczniowie zmagali się z zadaniami z języka polskiego i matematyki. Na napisanie tej części mieli 80 minut. Potem rozpoczął się test z języka angielskiego, trwający 45 minut. Obecny rocznik szóstoklasistów był pierwszym, który musiał wykazać się wiedzą z języka obcego.Wyniki sprawdzianu będą znane 29 maja.

Dzień wagarowicza
Dzień Wagarowicza (21 marca) – międzynarodowy dzień sprzeciwu wobec edukacji, czyli szkoły,
również, pierwszy dzień wiosny. Zwykle wypada w weekend, co automatycznie prowadzi do przełożenia tego dnia na piątek lub poniedziałek. Od kilku lat obchodzenie tegoż chwalebnego
dnia jest mniej lub bardziej skutecznie powstrzymywane przez nauczycieli. Szansa na powstrzymanie obchodów zwiększa się proporcjonalnie do ilości kujonów, lizusów, skarżypyt i do chęci nauczyciela w dziedzinie sprawdzania listy obecności. Czasem w dzień ów odbywają się akademie, dzięki czemu można darować sobie uczestnictwo w lekcjach.
Polecamy

Nasza szkoła na YouTube


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Życzenia dla Wszystkich!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 37
Najnowszy użytkownik: Julia Kamockaja