Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 29
Najnowszy użytkownik: Wiktoria Korycinska

Egzamin gimnazjalny 2014 część humanistyczna.
Egzamin gimnazjalny 2014 część humanistyczna.
23 kwietnia w środę o godzinie 9, odbędzie się egzamin gimnazjalisty 2014 część humanistyczna. Obejmuje ona egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie - egzamin potrwa godzinę. Następnie odbędzie się godzinna przerwa, a po niej, o godz. 11 zacznie się egzamin z języka polskiego, który potrwa półtorej godziny.

Egzaminy gimnazjalne
Niebawem egzaminy gimnazjalne z którymi będą musieli się zmierzyć nasi trzecioklasiści. Odbędą się w dniach 23-24-25 kwietnia. Te dni są dniami wolnymi od zajęć dla reszty gimnazjum. Mamy nadzieję, że uczniowie poradzą sobie z testami i dostaną się do wymarzonych szkół, a więc życzymy najstarszym uczniom powodzenia i czekamy na wyniki.

Wielkanoc
Już niedługo Wielkanoc. Najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Z obchodami świąt wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych m.in. : śniadanie wielkanocne, pisanki, święconki, śmigus-dyngus, palma.Z okazji zbliżających się świąt wszystkim życzymy dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i mokrego poniedziałku!

I Dzień Wiosny
Dnia 21 marca 2014 roku w Zespole Szkół im. Orła Białego w Kobylanach odbył się dzień wiosny. Uczniowie każdej z klas gimnazjum zmagali się z konkurencjami. Najlepsze wyniki uzyskały klasa III a i klasa I b . Wszystko odbyło się w ramach zabawy. Uroczystość prowadziły Julia Huk i Julia Klamerek. Opiekunem była pani Justyna Szydło. W realizacji dnia pomagały także : Aleksandra Nowicka, Klaudia Peszuk, Bartłomiej Klekotka, Łucja Dmitruk, Klaudia Borkowska, Agata Wawryniuk, Eliza Jankowska, Weronika Cydejko, Michał Fiuk, Wiktoria Korycińska, Karol Nowicki oraz Aleksandra Matwiejuk.

Prima Aprilis
1 kwietnia obchodzony jest Prima Aprilis (dzień żartów). Obyczaj związany z pierwszym dniem kwietnia, obchodzony w wielu krajach świata. Polega on na robieniu żartów, celowym wprowadzaniu w błąd, kłamaniu, konkurowaniu w próbach sprawienia, by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego. Tego dnia w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje. U nas w szkole prawie każdy dał się oszukać, ale na szczęście nikt nikomu nie miał tego za złe. Niektórzy wycinali na prawdę bardzo fajne i śmieszne żarty swoim kolegom i koleżankom.

I Dzień Wiosny
21 marca, czyli I Dzień Wiosny przebiegł u nas w szkole bardzo radośnie. Organizowane były różne konkursy i zabawy. Zespół Białe Anioły pojechał w tym czasie do Małaszewicz Kolejowych, aby zaprezentować przed szkołą podstawową nasz niedawno wystawiony musical "Kopciuszek". Publiczność biła ogromne brawa więc chyba im się podobało. I Dzień Wiosny był bardzo udanym i pełnym wrażeń dniem.

Wyjazd do kina
13 marca był organizowany wyjazd do kina na dramat wojenny "Kamienie na szaniec".
Opowiada on o młodości, miłości i przyjaźni. O bohaterstwie, które ma wielką cenę i o walce, która stała się legendą. Chłopcy byli młodzi, spragnieni życia. Nie było dla nich rzeczy niemożliwych. Pewnego dnia obudzili się w świecie, w którym nie było już miejsca na marzenia. Stanęli przed wyborem: pochylić pokornie głowy albo zaryzykować własne życie... Film bardzo pozytywnie zaskoczył uczniów i jest na prawdę warty obejrzenia. Jest polecany przez wszystkich w 100%. Oczywiście po seansie nie mogło zabraknąć Mc'Donalda. Wszyscy byli zadowoleni z całego dnia i pełni zachwytu.

Dzień Kobiet i musical
Wczoraj w naszej szkole odbył się Dzień Kobiet, dziewczyny dostały od chłopaków drobne upominki lub kwiatki. Z tej okazji został wystawiony długo oczekiwany przez nas musical pt. "Kopciuszek".
Wszyscy byli zadowoleni i bili ogromne brawa dla naszych aktorów. Na koniec dnia zostały zaproszone także wszystkie mamy, aby zobaczyć ten wspaniały i warty obejrzenia musical, przy czym każda z mam dostała tulipana lub różyczkę. Mamy nadzieję, że występ każdemu się podobał. Jeszcze raz życzymy wszystkim dziewczynom i nauczycielkom wszystkiego najlepszego.

Mecz Legii
W niedzielę 2 marca uczniowie z naszej szkoły pojechali do Warszawy na mecz Legia-Jagiellonia, który odbył się na stadionie Pepsi Arena. Atmosfera była niezwykła lecz mecz został z pewnych powodów przerwany i niektórych to zasmuciło. Chociaż mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję wybrać się na taki mecz. Czas naszym wycieczkowiczom umiliły także zakupy z Złotych Tarasach. Wycieczka była udana i każdy był zadowolony.

LIMBOS
25 stycznia w naszej szkole wystąpił zespół Limbos. Na początku była grana tylko część instrumentalna, a potem instrumentalno-wokalna. Muzycy LIMBOS posiadają szeroko zróżnicowany repertuar oparty na szeroko pojętej historii muzyki: klasycznej, jazzowej, latynoskiej, bluesowej i rockowej – z Polski, Europy i całego świata. Wszyscy byli zadowoleni z występu i bili ogromne brawa. Mamy nadzieję, że zespół znów niedługo nas odwiedzi.

Warsztaty taneczne z finalistką You Can Dance
W sobotę 22 lutego odbyły się warsztaty z modern jazzu, w którym uczestniczyły dziewczyny z naszej szkoły: Paulina Wójcik, Klaudia Peszuk, Ola Nowicka, Eliza Sepczuk, Wiktoria Korycińska i Łucja Dmitruk. Warsztaty prowdziła finalistka programu You Can Dance Anna Matlewska.
Polecamy
iTVKobylany
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło