Zajęcia grupy zaawansowanej z informatyki
Dnia 13 listopada odbyły się zajęcia grupy zaawansowanej z informatyki.Uczestnikami tej grupy są uczniowe klasy 2A gimnazjum.Na pierwszych zajęciach uczniowie przerabiali zdjęcia,ale z każdą lekcją będą podejmować sie coraz trudniejszych zadań.

Konkurs pieśni patriotycznej
4 listopada w naszej szkole odbył się konkurs pieśni patriotycznej dla uczniów szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników było wybrać sobie dowolny repertuar o charakterze patriotycznym i zaśpiewać przed publicznością. Uczestników jak co roku było wielu, lecz nasze jury mogło wybrać tylko trzech zwycięzców.

11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości
11 listopada to dla Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Wspomnianego dnia, słynny polski przywódca i działacz niepodległościowy Józef Piłsudski, został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych żołnierzy, zaczęły się z nich wycofywać. Ponownie mogliśmy zacząć się cieszyć ze swojego własnego domu – Polski, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.Próbny egzamin gimnazjalny
Trzecioklasiści w pierwszym tygodniu listopada zmierzyli się z próbnym egzaminem gimnazjalnym. 3 listopada napisali część humanistyczną. W kolejnym dniu przyszedł czas na przedmioty matematyczno-przyrodnicze. Uczniowie mogli się sprawdzić na ile opanowali zakres materiału obowiązujący w gimnazjum.

Mecz piłki nożnej
26 października odbył się mecz piłki nożnej w Małaszewiczach Kolejowych. Nasi chłopcy dzielnie reprezentowali szkołę i pokonali przeciwną drużynę czterema golami! Bartłomiej Klekotka strzelił dwie bramki, Dawid Oniszczuk jedną oraz Mariusz Kowaluk również jedną bramkę. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Ślubowanie klas pierwszych
23 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych i pięciolatków.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11 na sali gimnastycznej. Wszystkich zebranych przywitała Pani Bożena Konieczka, dyrektor szkoły. Następnie ciepłe słowa w stronę Pani dyrektor, nauczycieli, uczniów skierowali zaproszeni goście.
W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając słowa: "Pasuję Cię na ucznia Zespołu Szkół im. Orła Białego w Kobylanach" i dotykając ołówkiem ramion pierwszaków.
Po ślubowaniu nadszedł czas na część artystyczną.

Dyskoteka Otrzęsinowa
21 października w naszej szkole odbyła się pierwsza dyskoteka szkolna w tym roku, która połączona została z otrzęsinami. Uczniowie klas trzecich przygotowały 9 konkurencji w których brały udział klasy pierwsze gimnazjum. Nie zabrakło dobrej muzyki, ale także zabaw integracyjnych, przy których uczniowie świetnie się bawili. Gimnazjaliści łowili żelki z wody, tańczyli z balonem, jedli słoiczki gerber oraz śledzie na czas. W ten sposób odbył się oficjalny chrzest pierwszoklasistów. Dyskoteka trwała 2,5 godziny, dlatego wszyscy mieli okazję się wytańczyć. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Spotkanie z policjantem
22 października młodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Słuchali o bezpieczeństwie na torach kolejowych. Policjanci zwracali szczególną uwagę na nieoznakowane tory kolejowe. Mamy nadzieje, że uczniowie wynieśli z tego spotkania odpowiednią wiedze.

Dzień Edukacji Narodowej
Dnia 15.10.2015 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. O godzinie 12:00 cała społeczność uczniowska naszej szkoły zgromadziła się na sali gimnastycznej. Uczniowie pod kierunkiem pań: Małgorzaty Ostapczuk, Joanny Weres, Anny Panasiuk przygotowali program artystyczny, podczas którego pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił chór szkolny pod kierunkiem pana Andrzeja Maziejuka.

Przygotowania do Dnia Nauczyciela
Klasy 2 gimnazjum pod kierunkiem pań: Joanny Weres, Anny Panasiuk, Małgorzaty Ostapczuk organizują uroczysty apel, który odbędzie się 15.10.2015 roku. Oprawę muzyczną zapewni szkolny chór. Wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekają na uroczystość, a aktorzy rzetelnie ćwiczą swoje role. Już dziś całej Radzie Pedagogicznej życzymy wszystkiego najlepszego. Wasi kochani uczniowie!!!

Złe jedzenie
Od 1 września weszło w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Oznacza to nie tylko likwidację niezdrowego jedzenia ze sklepików szkolnych.
Stołówki mają narzucony reżim i nie mogą używać do gotowania soli i cukru.
Odkąd rozpoczęło się wydawanie posiłków w szkolnych stołówkach, uczniowie narzekają na bezsmakowe jedzenie. Nic dziwnego, potrawy nie są solone, a herbata czy kompot nie mogą być posłodzone. Efekt – uczniowie nie jedzą posiłków lub przynoszą ze sobą do szkoły własne jedzenie.
Najbliższe wyjazdy

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 38
Najnowszy użytkownik: Magdalena Mincewicz