Rekrutacja 2016

1 Maja
Międzynarodowe Święto Pracy lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, to święto obchodzone corocznie 1 maja dla upamiętnienia i uznania osiągnięć klasy robotniczej. W Polsce dzień ten jest świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy.Święto zostało ustanowione w 1889 r. na pierwszym kongresie Drugiej Międzynarodówki, który to miał miejsce w Paryżu. Miało ono upamiętniać masakrę robotników, do której doszło w 1886 r w, Chicago podczas demonstracji przeciw złym warunkom pracy, a w szczególności przeciw zbyt długiemu czasowi pracy. W Polsce pierwsze obchody Święta Pracy miały miejsce już w 1890 r. i były zorganizowane przez działaczy Socjalno -Rewolucyjnej Partii Proletariat. Po II Wojnie Światowej święto obchodzono bardzo hucznie poprzez organizowanie różnego rodzaju pochodów, wieców i spotkań, podczas których eksponowano hasła o treści politycznej i ideologicznej. Ze względu na bliskość Święta Konstytucji 3 Maja do Święta Pracy, z których oba są ustawowo dniami wolnymi od pracy, jest to świetna okazja do kilkudniowego wypoczynku, czyli przysłowiowej majówki.

Staszic w naszej szkole
Przed trzecimi klasami trudna decyzja - wybór szkoły średniej. Aby ten wybór ułatwić, do naszej szkoły przyjechało IV LO im. Stanisława Staszica z Białej Podlaskiej. Prezentowali swoją atrakcyjną ofertę szkolną oraz zachęcali naszych uczniów do odwiedzenia szkoły w najbliższą sobotę na dniach otwartych. Mamy nadzieję, że uczniowie podejmą właściwą decyzję.

Wyjazd do kina
21 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum, pod opieką pani Ilony Wysokińskiej, pani Joanny Weres oraz pani Anny Panasiuk udali się do kina na film pt. "Bóg nie umarł 2" w reżyserii Harolda Cronk'a.
Film opowiadał historię o nauczycielce historii, którą oskarżono o to, że złamała przepis o świeckości instytucji państwowych, gdy podczas lekcji historii wspomniała o działalności Jezusa.

Koniec egzaminów
Trzecioklasiści mogę odetchnąć z ulgą - testy mają już za sobą. Z pewnością były to trzy stresujące dni, jednak mamy nadzieję, że końcowe wyniki będą zadowalające i pozwolą uczniom dostać się do wymarzonej szkoły średniej.

Egzamin gimnazjalny 2016
Już 18 kwietnia trzecioklasiści zmierzą się z egzaminem gimnazjalnym 2016.
Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: ‎
• humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego (18 kwietnia)
• matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki (19 kwietnia)
• z języka obcego nowożytnego (20 kwietnia)
Galerie

Trzeba zajrzeć!

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 56
Najnowszy użytkownik: Martyna Markowska