Rekrutacja 2016

Orkiestra Dni Naszych 10 maja
10 maja nasza szkoła ponownie gościła zespół "Orkiestra Dni Naszych", który zaprezentował dwa profilaktyczne koncerty. Pierwszy skierowany był do klasy VI oraz gimnazjum, a dotyczył problemu o narkotykach i dopalaczach. Członkowie zespołu opowiedzieli jakie zagrożenia niosą za sobą substancje psychoaktywne, jak działają na człowieka oraz podzielili się również autentycznymi historiami ludzi, którzy mieli styczność z różnego rodzaju używkami.


3 Maja Dzień Flagi
Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto obchodzone 3 maja, ustanowione w 1919 oraz ponownie w 1990 w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.3 maja 1791 uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki, który został zwołany w październiku 1788.Uchwalenie Konstytucji 3 maja zostało uznane za święto już 5 maja 1791.Począwszy od 2007 roku 3 maja jest również świętem narodowym Litwy.Po odzyskaniu niepodległości w 1918, rocznica Konstytucji 3 maja została uznana za święto narodowe uchwałą Sejmu Ustawodawczego z 29 kwietnia 1919. Pierwsze uroczyste obchody święta 3 maja w Warszawie na Placu Zamkowym w 1990 odbywały się w obecności prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego.

1 Maja
Międzynarodowe Święto Pracy lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, to święto obchodzone corocznie 1 maja dla upamiętnienia i uznania osiągnięć klasy robotniczej. W Polsce dzień ten jest świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy.Święto zostało ustanowione w 1889 r. na pierwszym kongresie Drugiej Międzynarodówki, który to miał miejsce w Paryżu. Miało ono upamiętniać masakrę robotników, do której doszło w 1886 r w, Chicago podczas demonstracji przeciw złym warunkom pracy, a w szczególności przeciw zbyt długiemu czasowi pracy. W Polsce pierwsze obchody Święta Pracy miały miejsce już w 1890 r. i były zorganizowane przez działaczy Socjalno -Rewolucyjnej Partii Proletariat. Po II Wojnie Światowej święto obchodzono bardzo hucznie poprzez organizowanie różnego rodzaju pochodów, wieców i spotkań, podczas których eksponowano hasła o treści politycznej i ideologicznej. Ze względu na bliskość Święta Konstytucji 3 Maja do Święta Pracy, z których oba są ustawowo dniami wolnymi od pracy, jest to świetna okazja do kilkudniowego wypoczynku, czyli przysłowiowej majówki.

Staszic w naszej szkole
Przed trzecimi klasami trudna decyzja - wybór szkoły średniej. Aby ten wybór ułatwić, do naszej szkoły przyjechało IV LO im. Stanisława Staszica z Białej Podlaskiej. Prezentowali swoją atrakcyjną ofertę szkolną oraz zachęcali naszych uczniów do odwiedzenia szkoły w najbliższą sobotę na dniach otwartych. Mamy nadzieję, że uczniowie podejmą właściwą decyzję.

Wyjazd do kina
21 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum, pod opieką pani Ilony Wysokińskiej, pani Joanny Weres oraz pani Anny Panasiuk udali się do kina na film pt. "Bóg nie umarł 2" w reżyserii Harolda Cronk'a.
Film opowiadał historię o nauczycielce historii, którą oskarżono o to, że złamała przepis o świeckości instytucji państwowych, gdy podczas lekcji historii wspomniała o działalności Jezusa.
Galerie

Trzeba zajrzeć!

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 56
Najnowszy użytkownik: Martyna Markowska