Rekrutacja 2017

Kartka z kalendarza 28.04.2017
Dzisiejsza data: 28 kwiecień 2017 r. (piątek)
118 dzień roku, 17 tydzień roku
Nietypowe święto: Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy
Cytat dnia: „Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.” - Andrzej Sapkowski
Przysłowie: „Jeśli w św. Paweł śnieg albo deszcz pada, dobrych się urodzajów spodziewać wypada”
Imieniny obchodzą: Achacy, Afrodyzja, Afrodyzy, Arystarch, Dydym, Emilian, Gwenol, Joanna, Ludwik, Marek, Maria, Menander, Pamfil, Patrycjusz, Patrycy, Paweł, Piotr, Przybycześć, Teodora, Waleria, Witalis
Słońce: Brzask 04:29
Wsch. 05:08
Zenit 12:33
Zach. 19:58
Zmierzch 20:37
Księżyc: wschód o godzinie 6:50
zachód o godzinie 22:25
W kościele katolickim: 28 kwietnia przypada wspomnienie/święto: św. Piotr Chanel, prezbiter i męczennik, św. Ludwik Maria Grignon de Montfort, prezbiter
Ciekawostki: Dzień trwa 14 godz. 44 min i jest krótszy od najdłuższego o 2 godz. i 2 min oraz dłuższy od najkrótszego o 7 godz. i 1 min
Znak zodiaku urodzonych 28 kwietnia to Byk
Składamy serdeczne życzenia wszystkim Pawłom :)

Światowy Dzień Grafika
Światowy Dzień Grafika obchodzimy 27 kwietnia.
Data tego święta jest powiązana z rocznicą powstania Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Grafików i Projektantów.
Celem jest ukazanie roli artystycznej i estetycznej różnych elementów graficznych i plastycznych w naszym życiu, także w Internecie. Stowarzyszenie Grafików chce także, by istniała większa i cieplejsza więź pomiędzy ludźmi, którzy bardzo często są ze sobą skłóceni, bo sztuka powinna łączyć, a nie dzielić.
Z tej okazji wszystkim związanych z pracą przy grafice komputerowej życzymy ciągłej inspiracji, zapału i dużo cierpliwości :)


Wycieczka do Janowa
Przed trzecimi klasami trudna decyzja - wybór szkoły średniej. Aby ten wybór ułatwić, udaliśmy się do Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim. Mogliśmy podziwiać pokazy umiejętności uczniów szkoły, które były bardzo ciekawe. Szkoła zaoferowała nam ciepły bigos i herbatę. Zostaliśmy również oprowadzeni po stadninach i poznaliśmy ich historie. Myślę, że ten wyjazd ułatwi uczniom wybór szkoły.

Egzaminy gimnazjalne
Trzecioklasiści mogą już odetchnąć z ulgą - testy mają za sobą. Na pewno były to dla nich trzy stresujące dni, jednak liczymy na to, że każdy uczeń dał z siebie wszystko i pokazał na co go stać. Mamy również nadzieję, że końcowe wyniki będą zadowalające i pozwolą uczniom dostać się do wymarzonej szkoły średniej.

Międzynarodowy Dzień Ziemi
W Międzynarodowy Dzień Ziemi prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Już od 1990 r. co roku 22 kwietnia w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Święto to wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Pamiętajmy aby dbać o naszą planetę nie tylko 22 kwietnia.
Galerie

Trzeba zajrzeć!

Nasze mocne strony!

Nasza szkoła na YouTube
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
i jak było?
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 62
Najnowszy użytkownik: Mariusz Mikitiuk